„Moja ulubiona postać z bajki”

        Wypowiedź plastyczna dziecka jest jak opowiadanie, które chce być wysłuchane katalog rzeczy, o których dziecko chce nam powiedzieć. Rysunki dzieci mają nieocenioną wartość dla dorosłych, bo w niej mali artyści wyrażają swe lęki, marzenia, pragnienia. Rysunki pozwalają nam bliżej poznać dziecko, lepiej zrozumieć jego zachowanie, zasygnalizować niepokojące zmiany oraz wyjść naprzeciw ich ukrytym potrzebom. Dlatego też, zdecydowałyśmy się przeprowadzić konkurs wśród najmłodszych, aby poznać znaczenie postaci z bajek w kształtowaniu osobowości dziecka, a także dociec jakie mają zainteresowania plastyczne i wyobraźnię. 

W listopadzie 2019 r. został przeprowadzony konkurs plastyczny „Moja ulubiona postać z bajki”. Konkurs ten adresowany był do wszystkich dzieci z klas I -III uczęszczających do naszej szkoły. Zadaniem wychowanków było wykonanie pracy  plastycznej dowolną techniką. Celem konkursu było propagowanie bajek i baśni oraz twórczości literackiej dla dzieci, rozbudzanie wyobraźni i fantazji, rozwijanie zdolności manualnych, wdrażanie do estetycznego wykonywania prac. 

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wszystkie prace były piękne, estetyczne. a przy tym niepowtarzalne! Do ich oceny powołano specjalne jury, które brało pod uwagę: zgodność pracy z tematem, inwencję i pomysłowość podejścia do tematu, a także wrażenie estetyczne. Po wnikliwej obserwacji przyznano sześć nagród głównych.

I miejsce – Julia Pietrzyńska kl. I c 

I miejsce – Iga Sadowska kl. II a 

II miejsce – Nikola Haufa kl. I a

II miejsce - Filip Jedliński kl. I d

III miejsce – Magdalena Korycińska kl. I b

III miejsce – Zuzanna Górska kl. III b

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

Organizatorzy: Ewelina Łapacz, Agata Zielińska