Euroweek - obóz językowy

24 listopada 2019 r. młodzież naszej szkoły rozpoczęła górską przygodę z językiem angielskim.  W miejscowości Długopole-Zdrój dzieci uczestniczyły w obozie językowym Euroweek. Do Długopola przyjechało  34 uczniów oraz 4 nauczycieli ze szkoły podstawowej. W tym roku dzieci z klasy piątej, szóstej i siódmej poznały kulturę Kolumbii, Włoch, Indonezji, Wietnamu, Stanów Zjednoczonych i  Azerbejdżanu. Uczniowie od rana do późnego wieczora  aktywnie uczyły się języka angielskiego, rozwijały kompetencje komunikacyjne oraz podnosiły umiejętności pracy w zespole.

ZDJĘCIA - więcej

Oprócz zabawy i nauki dzieci zwiedzały nowe miejsca. Tym razem była to Bystrzyca Kłodzka (muzeum zapałek, ratusz, wieża widokowa) oraz Kłodzko (stary rynek, most gotycki na Młynówce, twierdza Kłodzko). Dobra zabawa i aktywność fizyczna wpłynęły znacząco na poziom motywacji do pracy oraz otwartość w komunikowaniu się z innymi.

Mam nadzieję, że warsztaty zachęcą naszych uczniów do podejmowania nowych wyzwań i  otwartości w posługiwaniu się językiem angielskim jako językiem wielonarodowym. Dziękujemy wolontariuszom za świetną zabawę i cenne wskazówki. Z Długopola wyjechaliśmy  z nową energią.

Małgorzata Skiera-Juchniewicz