"Wybiegaj serce dla Pauliny"

 

Klub Biegacza „Aktywni” Krzyż Wielkopolski. zaprasza w niedzielę 25 czerwca 2017 r. na bieg charytatywny "Wybiegaj serce dla Pauliny", którego celem jest pomoc w zgromadzeniu środków na leczenie Pauliny Komarnickiej - mieszkanki naszej gminy - chorej na stwardnienie rozsiane.

Paulina od ponad 5 lat ma zdiagnozowane stwardnienie rozsiane. W 2013 roku na przełomie sierpnia i września choroba dała znać o sobie z całą siłą. W ciągu kilku miesięcy Paulina, która zawsze była aktywna sportowo, zmuszona została do korzystania z kul ortopedycznych. Ma uszkodzony nerw wzrokowy, zaburzoną równowagę, problemy ze skupieniem się. Od momentu rzutu choroby minęły prawie 4 lata. Czas ten został wypełniony niezliczonymi pobytami w szpitalu. Dziewczyna co miesiąc "melduje się" na oddziale szpitalnym, gdzie ma podawany bardzo silny lek, który ją chroni przed kolejnymi atakami choroby. Jakby tego było mało, od prawie 2 lat wiadomo, że Paulina choruje na choroby odkleszczowe, odmiany boreliozy niezwykle trudne do wyleczenia lub choćby zaleczenia na jakiś czas. Leczona jest agresywną kuracją antybiotykową, która przy okazji wyniszcza jej organizm. Leczenie to jest bardzo drogie. W ciągu tego okresu czasu (od czerwca 2015 r.) na leczenie Pauliny wydano 70 tysięcy złotych.
W chwili obecnej ma całkowitą niezdolność do podejmowania pracy i najwyższy stopień niepełnosprawności.
POMÓŻMY RAZEM PAULINIE! Spotkajmy się 25 czerwca w Żelichowie i wybiegajmy dla Pauliny trasę w kształcie serca - pokażmy jak wielkie jest nasze wspólne "6 kilometrowe" serce!
Dla nas to tylko 6 km w nogach, a dla Pauliny możliwość kontynuacji tak bardzo potrzebnego leczenia. Trasę można przespacerować (nordic walking), przejechać rowerem. Jak kto woli. Dla dzieci również coś przygotujemy.
ABY DOŁĄCZYĆ DO AKCJI należy wpłacić min. 30 zł na konto 04 1020 3844 0000 1302 0058 8707, którego właścicielem jest Tata Pauliny z dopiskiem jako tytuł przelewu: BIEG DLA PAULINY oraz imię i nazwisko biegacza w przypadku, gdy wpłacającym nie jest osoba, która weźmie udział w biegu. Przyjmujemy zasadę, że dokonanie przelewu jest biletem wstępu na wydarzenie oraz na udział w biegu.
RAMOWY PROGRAM WYDARZENIA:
godz. 15:00 - powitanie uczestników (sala wiejska w Żelichowie)
godz. 15:15 - oficjalne rozpoczęcie biegu na dystans 6 km - trasa w kształcie serca. Bieg ma charakter towarzysko-treningowy, dla niektórych będzie bardziej towarzyski, a dla niektórych bardziej treningowy, ale głównie chodzi o to by pobiec, przejść się lub przejechać rowerem. 
godz. 16:00 - przewidywane zakończenie biegu.
Po biegu każdy otrzyma pamiątkowy medal - serce, oraz poczęstunek - ciasto, kawa, herbata... i zobaczymy co tam jeszcze dobrego uda się przygotować lub zdobyć - tu serdeczny uśmiech w kierunku darczyńców, ludzi dobrego, szczerego serca :)
Kiedy już odsapniemy i się posilimy, weźmiemy udział w licytacji przedmiotów, z której dochód także zostanie przekazany Paulinie. I tu również pełen serdeczności i nadziei uśmiech w kierunku darczyńców :) Jedną z pierwszych osób, która zaoferowała przedmiot na licytację jest Pan Józef Wrona, który podaruje na ten cel, własnoręcznie wykonaną rzeźbę w kształcie serca. 
Zachęcamy do udziału w akcji! Każdy może się przyłączyć.
Trasę będzie można również przejść marszem (nordic walking) oraz tradycyjnie zaliczyć eksternistycznie, jeśli komuś termin 25 czerwca nie pasuje.
Kontakt do organizatorów:

Magdalena Zatorska – 728 965 441

Daniel Wilk – 695 321 124