Wycieczka do Krakowa

W dniach 12 – 14. 06.2017 r. odbyła się wycieczka na Południe Polski.
Uczestniczyło w niej 45 uczniów naszego gimnazjum.
Pierwszym punktem programu był Oświęcim, miejsce to zrobiło na nas ogromne wrażenie, trudno uwierzyć, że „Ludzie ludziom zgotowali ten los”.
Następnie odwiedziliśmy rodzinne miasto Jana Pawła II – Wadowice. Piękny jest kościół, w którym był chrzczony i przystępował do komunii świętej, znajdują się tam relikwie papieża (kropla krwi). Między domem rodzinnym a kościołem stoi pomnik upamiętniający niezwykłego wadowiczanina i Polaka. Zjedliśmy kremówki i udaliśmy się do hotelu Krakus w Krakowie.
Dawną stolicę zwiedzaliśmy drugiego dnia. Pod opieką pani przewodnik podziwialiśmy Planty, Pałac biskupów przy ul. Franciszkańskiej, Wawel, Sukiennice, kościół Mariacki, Barbakan, bramę Floriańską.
Po południu w programie była Wieliczka, pokonaliśmy 350 schodów i już byliśmy w kopalni. Pan przewodnik opowiedział nam legendę związaną z tym miejscem, a następnie powiódł długimi korytarzami, opowiadając 700 letnią historię wciąż czynnego wyrobiska. Widzieliśmy kaplicę św. Kingi, św. Jana, wagoniki, którymi wywożono sól, ogromne żyrandole wykonane z kryształków soli i solne rzeźby.
Trzeci dzień przeznaczony był na zabawę w parku rozrywki Energylandia w Zatorze. Trudno opisać nasze wrażenia słowami, dlatego szczerze polecamy i zachęcamy do odwiedzenia. Wycieczka była bardzo udana, tym bardziej, że dopisała pogoda i humory.