Drugie miejsce krzyskich licealistów w Finale Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu w Krakowie

1 i 2 czerwca w Krakowie odbył się Wielki Finał V edycji Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu, ogólnopolskiego projektu realizowanego od 2012 r. przez Klub Jagielloński przy współpracy z Fundacją PKO Banku Polskiego.

Akademia to cykl trzech warsztatów, podczas których młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych poznaje mechanizmy rządzące polityką na poziomie parlamentarnym i samorządowym.

Ostatni, kluczowy moduł zajęć dotyczy zaangażowania obywatelskiego, a jego efektem jest stworzenie i zrealizowanie przez uczestniczące zespoły projektu społecznego.
W jubileuszowej, V edycji Akademii udział wzięło 140 szkół z całej Polski. Do Finału zakwalifikowało się 59 ekip, które przybyły do Krakowa, by rywalizować o Nagrodę Ekspertów dla najciekawszego projektu społecznego.

Uczniowie z liceum z Krzyża Wlkp. wcześniej zrealizowali i przedstawili w Wielkim Finale swój projekt: „Otwarcie ścieżki rowerowej im. Kołowników”, czym zasłużyli na uznanie ekspertów i zajęli 2 miejsce w rywalizacji. Serdecznie gratulujemy klasie pierwszej liceum i opiekunowi pani Magdalenie Nowak!