Gimnazjalia 2017

W piątek 19 maja bieżącego roku odbyły się w naszej szkole GIMNAZJALIA. Jest to nasza tradycja szkolna, skierowana do uczniów klasy pierwszej gimnazjum. Ma ona na celu włączyć najmłodszych uczniów w całą społeczność szkolną . Zabawa ta odbywa się co roku na  hali sportowej.

Każda z klas biorących udział w Gimnazjaliach dostała temat przewodni dla swojej grupy. Na podstawie tego tematu wymyślone zostały różne konkurencje. Pierwsze zadanie, z którym musieli  się zmierzyć uczniowie, pozwalało na przemyślane i  efektowne zaprezentowanie strojów w wybranym kolorze. Każda z klas spisała się na medal. Kolejną, równie ciekawą konkurencją okazał się test wiedzy na temat naszego gimnazjum.

Pytania okazały się trudne dla odpowiadających. W programie imprezy uwzględniliśmy również zadania dla nauczycieli, aby i oni mogli wykazać się wiedzą na temat swojej klasy - wychowawcy bardzo dobrze znają już swoich uczniów. Dużo emocji przysporzyły zawody sportowe, które pozwoliły sprawdzić wytrzymałość, szybkość, zdyscyplinowanie i kondycję pierwszoklasistów.

Po wyczerpujących zmaganiach w wielu konkurencjach jury ogłosiło, że zwyciężyła klasa I c, której wychowawczynią jest pani Jolanta Jaworska. Zwycięzcom gratulujemy! 

Opracowanie : Agnieszka Kubiś  klasa IIc

 Foto. M. B-A.