,,Smaczne i zdrowe kanapki kolorowe”

    więcej zdjęć

Realizując założenia innowacji pedagogicznej ,,1,2 i 3 o zdrowie dbam ja i Ty” uczniowie klasy 1b oraz 1d przygotowali ,,Smaczne i zdrowe kanapki kolorowe”. Celem zadania było przede wszystkim promowanie zdrowego żywienia oraz integracja dzieci i rodziców. Zadanie miało również na celu:

- wdrażanie do spożywania różnorodnego pieczywa, nabiału, wędlin, warzyw i owoców,

- wyrabianie nawyku zaradności (samodzielne przygotowanie kanapki),

- budowanie poczucia estetyki podczas spożywania posiłków,

- nauka kulturalnego zachowania się przy stole,

- przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa w czasie przygotowywania posiłków,

- poznanie wartości odżywczych niektórych produktów.

Efekty pracy dzieci widać na załączonych zdjęciach. Przyznajcie sami, że niektóre są naprawdę wspaniałe. Może warto nie poprzestawać na jednorazowym wykonaniu tych kanapek przecież można w ten sposób pomagać swoim rodzicom i przygotować zdrowy i smaczny posiłek dla całej rodziny.

Katarzyna Boniecka-Radzi

Agata Zielińska