Nie samą nauką licealiści żyją – walentynki i Tłusty Czwartek w LO

 

Zdjęcia

Skończył się karnawał i związane z nim  szaleństwa. Rada Samorządu Uczniowskiego LO zaproponowała licealistom zgodnie z kilkunastoletnią tradycją spędzenie dwóch dni w szkole w specjalny sposób.

14 lutego wchodzących do szkoły uczniów i nauczycieli witały uśmiechnięte uczennice z koszem przepięknych, czerwonych, serduszkowych, słodkich lizaków. Życzyły wszystkim uśmiechów, życzliwości i miłości. Pod koniec lekcji otworzona została skrzynka Poczty Walentynkowej i do wielu dziewczyn i chłopaków dotarły życzenia od znanych i nieznanych nadawców. Niektóre uczennice – tu pochwała szczególnie dla klasy 1 p – uczciły ten dzień odpowiednim strojem pełnym czerwieni, serduszek i uśmiechów.

Tydzień później, w czwartek i piątek (czyli 20 i 21 lutego), szanując staropolski zwyczaj, świętowaliśmy Tłusty Czwartek – w klasach licealnych. Były pączki dla licealistów i nauczycieli (ufundowane ze środków Rady Samorządu Uczniowskiego) oraz wesołe spotkanie poetycko-malarskie. Każda klasa przygotowała wierszyk o pączkach, chrustach i samym święcie (wytwory twórczości prezentowane były solo, w duetach i grupowo), artyści plastycy na tablicach przedstawili wizję Tłustego Czwartku a wszystko to przy akompaniamencie śmiesznych piosenek związanych z tematem. We wspaniałych humorach z tacami pięknie zapakowanych pączków udaliśmy się na lekcje.