Filmowo w Kudowie Zdroju

Na początku stycznia sześć osób z naszej szkoły (cztery uczennice oraz dwóch uczniów z klasy VII b) wzięło udział w Warsztatach Medialnych dla Młodzieży zatytułowanych „Pytania o historię”. Warsztaty odbyły się w dniach od 2 do 6 stycznia 2020 roku w Kudowie Zdroju i były zorganizowane przez Fundację „Filmowiec” z Poznania. Osoby, które wzięły udział w warsztatach wyróżniły się wcześniej na zajęciach prowadzonych w naszej szkole przez Pana Piotra Majdrowicza- głównego organizatora wyjazdu.

Warsztaty wyjazdowe miały za zadanie pogłębić wiedzę zdobytą podczas wcześniejszych spotkań oraz wykorzystać je w praktyczny sposób. Głównym celem postawionym przed grupą było nakręcenie wywiadu na temat Powstania Wielkopolskiego z opiekunem grupy, który na co dzień pracuję jaki nauczyciel historii w krzyskim Zespole Szkół Ogólnokształcących. Wywiad został nagrany i wyreżyserowany przez uczniów biorących udział w wyjeździe.

Na zaplanowanych zajęciach prowadzonych przez panią Katarzynę Markiewicz, pana Piotra Majdrowicza oraz pana Janusza Piwowarskiego uczniowie i uczennice mogli zapoznać się z podstawami montażu filmowego, zagadnieniami związanymi z oświetleniem czy rolą dźwięku w montażu filmowym. W czasie wolnym zaś osoby biorące udział w wyjeździe miały okazję poznać Kudowę Zdrój i jej okolicę. Bardzo ciekawym wydarzeniem było dla grupy możliwość spotkania z malarzem Iwanem Malińskim.

Współpraca z Fundacją „Filmowiec” daję naszym uczniom wymierne efekty w postaci rozwoju ich pasji i zainteresowań oraz motywację do większej aktywności.

                                                                                                          Tomasz Molenda