Andrzejkowy kącik wróżb - 4K i 5K oraz Andrzejki u przedszkolaków

W związku z zbliżającym się dniem św. Andrzeja uczniowie klasy 4k i 5k w ramach zajęć wychowawczych przygotowali „Andrzejkowy kącik wróżb”, który przyczynił się do zapoznania dzieci  z zabawnymi tradycjami wróżenia w tym dniu.

Kącik wróżb  okazał się doskonałą możliwością zaprezentowania tradycyjnych oraz nieco nowoczesnych wróżb andrzejkowych, tj. „Owoc szczęścia” lub „O czym marzysz?”. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani w przygotowanie wróżb oraz udział we wróżeniu sobie nawzajem. Czas spędzony przy kąciku wróżb wzbogacił dzieci o dodatkową wiedzę dotyczącą polskich tradycji oraz przyniósł wiele uśmiechu i radości.   

Marlena Łasicka

Podobnie jak w latach poprzednich uczennice Liceum Ogólnokształcącego odwiedziły przedszkolaków w przededniu dnia świętego Andrzeja z wróżbami i zabawami. W tym roku, po raz pierwszy, wróżki, postacie z bajek, zwierzątka, odwiedziły dzieci z obydwu przedszkoli w naszym mieście. Były magiczne przedmioty, serca, buty „wędrujące” do drzwi sal przedszkolnych i wiele innych atrakcji dla najmłodszych.

Nie zabrakło też słodkości dla naszych małych przyjaciół, ufundowanych dzięki hojności wszystkich uczennic i uczniów liceum. Podziękowaniami dla nas były piękne laurki od wszystkich grup, w których gościłyśmy.

Opiekunka RSU LO