Spotkanie z niezwykłym artystą

  

22 listopada klasa 6 a była zaszczycona udziałem w spotkaniu z artystą malującym ustami. Spotkaliśmy się z panem Mariuszem Mączką, który pochodzi z Dobiegniewa. W wieku 15 lat wskutek niefortunnego skoku do wody złamał kręgosłup. Swoją drogę z malarstwem zaczął kilkanaście lat temu, kiedy przeczytał książkę o dziewczynie malującej ustami. Postanowił, że coś zmieni w swoim życiu. Wtedy właśnie zaczęła się jego przygoda z malarstwem.

Artysta ma wielki sentyment do koni, które często pojawiają się na jego obrazach. Na wystawie mogliśmy również podziwiać pejzaże, martwą naturę, zwierzęta  i ludzi w różnych ujęciach. Urzekł nas niezwykły realizm przedstawionych scen.

      Z wielkim zainteresowaniem uczniowie naszej szkoły obserwowali artystę podczas malowania pejzażu. Zadawali pytania dotyczące jego twórczości. Był też moment na to, żeby wziąć pędzel we własne ręce i dokończyć dzieło. W ten oto sposób powstał obraz autorstwa pana Mariusza Mączki i uczniów klasy 6a.

Dziękujemy za to, że mogliśmy uczestniczyć w tak interesującym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że jeszcze spotkamy się z tym niezwykłym artystą.

Halina Wydryszek-Janas