Holenderscy goście z Apeldoorn w Zespole Szkół Ogólnokształcących

W dniach 21-22 września  w Zespole Szkół w Krzyżu Wlkp., realizowany był program współpracy z holenderską szkołą De Heemgaard z Apeldoorn. Projekt nosił nazwę „Gry i zabawy nie znają granic”. W tym roku w projekcie brało udział jedenaścioro uczniów i troje nauczycieli z Holandii. Goście przybyli do szkoły wcześnie rano w poniedziałek i wraz z uczniami klasy piątej grali w gry zespołowe i uprawiali różne dyscypliny sportowe.

We wtorek goście prowadzili zajęcia z klasą szóstą i siódmą. Uczniowie obu szkół komunikowali się ze sobą w języku angielskim. Dzień zakończył się spotkaniem gospodarzy i gości, na którym Pan wicedyrektor Łukasz Spychalski oraz Pani Małgorzata Skiera - Juchniewicz - koordynator projektu wręczyli podziękowania na ręce  Pana Wima Varhala, który od lat działa na rzecz umacniania więzi między naszą szkołą a szkołą De Heemgaard z Apeldoorn.

Wieczorem uczniowie  oraz nauczyciele obu szkół uczestniczyli w pikniku zorganizowanym w agroturystyce państwa Anny i Piotra Paluszkiewiczów, gdzie po raz kolejny uczniowie z krzyskiej szkoły rozmawiali w języku angielskim z młodzieżą z Holandii. Piknik zakończył się pożegnaniem gości.