Cyberprzemoc - spotkanie z policją

Tematem przewodnim pogadanki była cyberprzemoc. Pani policjant wytłumaczyła uczniom jakie zagrożenia czyhają na nich w Internecie, ale także wskazała, jakie przestępstwa najczęściej popełnia młodzież w cyberprzestrzeni. Przestrzegła przed umieszczaniem różnych treści lub zdjęć (swoich i cudzych) na portalach społecznościowych lub za pomocą komunikatorów typu Messenger.

Prezentacja multimedialna przygotowana przez Panią Bartol pomogła w zobrazowaniu i łatwiejszym zrozumieniu przekazywanych treści. Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadania pytań policjantom i chętnie z tego korzystali.

Na podsumowanie padło bardzo ważne zdanie z ust stróżów prawa: „Nieznajomość prawa nie zwalnia od jego przestrzegania i odpowiedzialności za popełnione – nawet nieświadomie - czyny”!

Pani Bartol oraz Panu Rossochackiemu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i liczymy na kolejne spotkania w przyszłym roku szkolnym.

 Grażyna Piasek – psycholog szkolny