Sukcesy młodych filmowców

Już czwarty rok nasza szkoła współpracuje z Fundacją „Filmowiec”. Przez ten czas nasi uczniowie wzięli udział w licznych warsztatach dziennikarskich, fotograficznych i wycieczkach krajoznawczych, w tym do Gniezna, Gdańska, Poznania i domu-muzeum pisarza i podróżnika Arkadiusza Fiedlera w Puszczykowie.

Oprócz tego, nasza młodzież i absolwenci uczestniczą w organizowanych przez Fundację dzięki wsparciu finansowemu Organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży (DPJW) i Studia Filmów Animacyjnych „Fantasia” Drezno warsztatach filmowych „Jedno ujęcie” i warsztatach filmów animowanych „Phase”.

Warsztaty to nie tylko praca i zabawa, ale też  sukcesy. Film animowany „Nowe przygody Czerwonego Kapturka” Oli Matkowskiej, Julii Wilk i Huberta Brączkowskiego zdobył wyróżnienie na Festiwalu twórczości medialnej zorganizowanym przez Centrum Kultury „Zamek” w Poznaniu. I teraz znowu miła wiadomość – na Międzynarodowym Festiwalu twórczości medialnej młodzieży „Kryształowe źródła” w Kijowie, który odbył się we wrześniu tego roku, prace naszych młodych filmowców zdobyły nagrody.

W kategorii „reżyseria” film Weroniki Klocek „Układ otwarty” otrzymał pierwsze miejsce, a film Marysi Wałeckiej, Julity Stępień i Kacpra Kapusty „Ciuchcia” dostał drugie miejsce w kategorii „animacja”. Gratulujemy osiągnięć!

W tym roku włączyliśmy do warsztatów uczniów klasy 5 i 7 Szkoły podstawowej. Czekamy na ich sukcesy.

Link:  kinocisnen.pl