Dzień Edukacji Narodowej, Święto Patrona Szkoły i Święto Drzewa

12 października 2017 r. obchodziliśmy  w naszej szkole Dzień  Edukacji Narodowej, Święto Patrona Szkoły i Święto Drzewa.

Uroczystość rozpoczęło ślubowanie uczniów klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego, którzy swoje przyrzeczenie złożyli na historyczny sztandar szkoły. Następnie uczniowie recytując wiersze i śpiewając piosenki podziękowali swoim nauczycielom, wychowawcom  „za najpiękniejszy dar, za wiedzę”oraz przyznali,powtarzając słowa poetki Marii Urbańskiej: "nie okłamałem chmur, nie oszukałem wiatru, nie okaleczyłem niczyich marzeń - dzięki Wam, Nauczyciele".  

Na szczególną uwagę zasługuje część artystyczna poświęcona patronce  naszej szkoły, Laureatce Chemicznej i Fizycznej  Nagrody Nobla. Dzięki interesującej prezentacji multimedialnej „ Maria Skłodowska – Curie - uczennica i nauczycielka” mogliśmy poznać jej  życie i działalność.

Na pamiątkę obchodzonej w szkole uroczystości 150. urodzin naszej patronki, uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcacego posadzili w parku szkoły drzewo.

Scenariusz uroczystości przygotowała p. Anna Bogdziewicz,oprawą muzyczną zajęła się p. Justyna Kapuścińska. Piękna scenografia powstała pod okiem p. Danuty Szymaś. Część poświęconą naszej patronce Marii Skłodowskiej- Curie przygotowały panie Bożena Tchórzko i Agnieszka Nawojczyk.