Kangur Matematyczny 2020

 

            W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach konkurs Kangur Matematyczny 2020 został przeprowadzony drogą internetową za pośrednictwem Platformy Dzwonek. Pl w dniach 28 maja – 5 czerwca 2020r. Konkurs właściwy poprzedzony był konkursem próbnym, w którym każdy uczestnik mógł zapoznać się z działaniem i pracą na platformie.

            W naszej szkole do udziału w konkursie zgłosiło się 62 uczniów, każdy otrzymał od szkolnego koordynatora konkursu, za pośrednictwem swojego nauczyciela matematyki, kod dostępu i indywidualne hasło. W konkursie ostatecznie wzięło udział 36 uczniów, którzy rozwiązywali testy w trzech kategoriach wiekowych.

            Miło jest mi poinformować, że w tegorocznej edycji konkursu sześcioro uczniów z naszej szkoły otrzymało wyróżnienie. Są to:

Amelia Nieradka – klasa 5a

Maria Pietrzyńska – klasa 5c

Laura Sekuterska – klasa 5g

Kacper Jurczyński – klasa 6b

Agata Michalak – klasa 7a

Katarzyna Krupa – klasa 7

W imieniu Waszych nauczycieli gratuluję osiągniętych wyników, życzę kolejnych sukcesów w przyszłorocznych konkursach matematycznych.

                                                       Szkolny koordynator konkursu: Mirosława Bujko