Obóz językowy Euroweek

W dniach 24-28 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego w trakcie trwania obozu językowego Euroweek w miejscowości Polanica- Zdrój. Na obóz językowy przyjechało 29 uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wlkp. wraz z opiekunami: p. M. Ficner-Cyganik, p. P. Cyganikiem i p. M. Łasicką. 

   

  Tegoroczny obóz pozwolił dzieciom z klasy szóstej, siódmej i ósmej poznać kulturę różnych krajów świata, tj. Azerbejdżanu, Peru, Włoch i Indonezji. Uczniowie od rana do późnego wieczora aktywnie uczestniczyli w wielu ciekawych zajęciach, dzięki którym rozwijali swoje kompetencje komunikacyjne w języku angielskim oraz  poszerzali umiejętności pracy w zespole.

  Dodatkową atrakcją dla uczniów w trakcie ich pobytu było zwiedzanie Muzeum Papiernictwa znajdującego się w Dusznikach-Zdroju. Oprócz poznawania historii powstania i produkcji papieru dzieci miały możliwość udziału w warsztatach, podczas których samodzielnie czerpały papier. Warsztatom towarzyszyła dobra zabawa. 

    Kontakt z wolontariuszami i prowadzone przez nich  zajęcia na pewno będą zachętą dla naszych uczniów do podejmowania nowych wyzwań i otwartości w posługiwaniu się językiem angielskim. Udział w zajęciach przyniósł uczestnikom wiele radości i sprawił, że nasi uczniowie wrócili z obozu językowego z wieloma cennymi wskazówkami i ponownie z chęcią wezmą udział w obozie Euroweek w przyszłym roku szkolnym. 

 Marlena Łasicka