IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o Uzależnieniach

W środę 27.11.2019 r. trzyosobowa drużyna z klasy I LO: Martyna Musiał, Julia Zenkowska oraz Bartosz Balcerek uczestniczyli w IX Powiatowym Konkursie Wiedzy o Uzależnieniach, który odbył się w Zespole Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie.

 

Konkurs składał się z trzech etapów. Pierwszym z nich był sprawdzian wiedzy. Konkursowicze odpowiadali na takie pytania jak: Kiedy przypada Światowy Dzień AIDS? Jakie są objawy zatruciem dopalaczami? Czy pozytywny wynik badania na obecność wirusa HIV oznacza, że badany jest chory czy zdrowy? Nasza drużyna uzyskała 27 na 30 możliwych do zdobycia punktów. Młodzież wykazała się dużą wiedzą w tej dziedzinie. Kolejnym etapem była konkurencja sportowa (policyjny tor przeszkód), w której dzielnie reprezentowała nas Julka. Ostatni etap - to ocena wcześniej przygotowanego plakatu. W tej dziedzinie zdobyliśmy honorowe V miejsce na 9 drużyn biorących udział w konkursie.

                        Dziękuję całej drużynie M. Heft