Uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego w Krzyżu Wlkp. biorą udział w „Dniu Przedsiębiorczości”

Uczniowie  I klasy LO wzięli udział w 16 edycji programu Dzień Przedsiębiorczości. Organizatorem tego projektu jest Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Program został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Uczniowie w tym dniu w ramach programu udali się na kilka godzin do wybranej przez siebie firmy bądź instytucji, gdzie obserwowali pracę na konkretnym stanowisku. W tym czasie weryfikowali swoje wyobrażenia o danym zawodzie, zapoznali się z jego specyfiką, pozyskiwali również od ich opiekuna - przedstawiciela wszelkie praktyczne informacje, których nie zapewni im studiowanie podręczników.

Młodzież naszej szkoły w „Dniu Przedsiębiorczości” spędziła czas na: Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu (stanowisko - adiunkt naukowy), w szkole Podstawowej w Krzyżu Wlkp. (stanowisko - nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej), w Powiatowym Centrum Zdrowia w Drezdenku ( stanowisko - pracownia analityczna, hematologiczna, biochemiczna), w Gminnym Przedszkolu Publicznym im. Jana Brzechwy w Drawsku ( stanowisko -  nauczyciel), w BTZ Kowal REHABILITACJA Spółka jawna w Drezdenku (stanowisko - ćwiczenia, zabiegi fizykoterapeutyczne, w Zakładzie Fryzjerskim w Krzyżu Wlkp. (stanowisko -  fryzjer), w MF Advies en Bemiddeling Holandia, oddział w Polsce (stanowisko - doradca ds. księgowości holenderskiej), w KASA NR 01 Krzyż ajent (stanowisko - przyuczenie do sprzedaży biletów), w Urzędzie Gminy Drawsko ( stanowisko -  inspektor ds. kadr), w Przychodni Lekarza rodzinnego w Drezdenku (stanowisko - porada lekarska, badanie diagnostyczne), w Szpitalu Specjalistycznym w Pile ( stanowisko - diagnosta laboratoryjny).

„Dzień Przedsiębiorczości” został podsumowany przez młodzież  podczas zajęć z Podstaw Przedsiębiorczości. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że możliwość spędzenia kilku godzin w wybranej przez siebie firmie, była dla nich ciekawym doświadczeniem. Wyobrażenie pracy na danym stanowisku czasami było inne niż pokazała rzeczywistość.

Czy młodzież I klasy LO chciałaby w bliskiej przyszłości pracować na takich stanowiskach?  Być może te kilka godzin w danej placówce, ułatwi uczniom podjęcie decyzji dotyczącej ich przyszłości zawodowej.

 Małgorzata Heft