Wycieczka do miasta Mikołaja Kopernika

We wtorek 9 października 2018 r. uczniowie klasy III ZSO wybrali się na jednodniową wycieczkę do Torunia. O godzinie 6.00 przed szkołą spotkaliśmy się z panią Justyna Kapuścińską oraz Aleksandrą Kuźniarek.

Najpierw zwiedzaliśmy Stare Miasto w Toruniu, spotkaliśmy się z przewodnikiem – panem Mateuszem i odbyliśmy z nim spacer. Zobaczyliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, ratusz i inne zabytki na toruńskiej Starówce. 

Kolejnym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy film pt. „Wirująca Ziemia” i uczyliśmy się jak rozpoznawać gwiazdy, poznaliśmy podstawowe informacje związane z ruchem wirowym oraz obiegowym Ziemi, zjawisko dnia i nocy oraz następstwo pór roku. W przystępny sposób poznaliśmy, jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku, jaką rolę pełni Gwiazda Polarna oraz skąd biorą się fazy Księżyca. Następnie udaliśmy się na posiłek oraz na seans do kina. Wycieczka była bardzo udana, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń

.