"Zostań Krzyskim Mikołajem" - grudzień 2018

Wolontariusze z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wlkp. wzięli udział w akcji „Zostań Krzyskim Mikołajem”, która już od 7 lat integruje społeczność lokalną wokół wspólnego celu jakim jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom z Gminy Krzyż Wlkp.

W tym roku pieniądze zbierane były na rehabilitację Łukasza Woźnego z Huty Szklanej, który cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Akcję zapoczątkowała sprzedaż pierników 7 grudnia 2018 r., podczas której rozdawane były ulotki zachęcające do udziału w „Krzyskim Mikołaju”.

Wzięły w niej  udział wolontariuszki z naszej szkoły: Katarzyna Szkoda, Sara Kwiecień, Natalia Zając, Justyna Świnoga, Martyna Kasper, Aleksandra Matkowska, Aleksandra Lewkowicz oraz Julia Pokora. Uczniowie wraz z pedagogiem, p. Małgorzatą Heft i wicedyrektorem szkoły, p. Anetą  Wiśniewską, włączyli się w akcję „Zostań Krzyskim Mikołajem”, zdobiąc pierniki, strojąc choinkę na licytację dla Łukasza oraz uświetniając akcję występami: Martyna Jarocka-śpiew, Weronika Michałek – śpiew i gra na ukulele, Dominika Taflińska – tresura psów. Najmłodsi natomiast mogli skorzystać z usług p. Anety Wiśniewskiej i ozdobić twarz wybranym motywem. W akcję włączyli się również rodzice uczniów, którzy upiekli pyszne ciasta.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział w tej szlachetnej akcji.

pedagog szkolny - Małgorzata Heft