Policja w szkole

W poniedziałek 29 października 2018 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli policji z Komisariatu z Trzcianki - mł. asp. Estery Bartol oraz z Krzyża Wlkp. - mł. asp. Dominika Sadowskiego z uczniami klas III gimnazjum.

Uczniowie obejrzeli film "Na zawsze" mówiący o życiu młodzieży w internecie – dokładnie na Facebooku, a także wysłuchali pogadanki na temat konsekwencji prawnych umieszczania i rozpowszechniania w internecie roznegliżowanych zdjęć innych osób. Usłyszeli także o konsekwencjach psychologicznych, jakie mogą spotkać ofiarę takich działań.

Szkoła współdziała z policją w zakresie profilaktyki cyberzagrożeń, dlatego dzisiejsza pogadanka z Panią Bartol i Panem Sadowskim to kontynuacja spotkań z cyklu zajęć zaplanowanych w tym obszarze (pierwsze odbyło się w czerwcu 2018 r.). Niedługo czeka nas kolejne spotkanie z w/w. gośćmi, temat spotkania będzie tym razem dotyczył nowych środków odurzających – dopalaczy.

                                                                                                              Oprac. Grażyna Piasek