Brawa dla Jasia - gimnazjalisty i Weroniki - licealistki z Krzyża!

 

Jak to w przyrodzie bywa, wiosną występuje dziwne zjawisko między osobnikami jednego gatunku, a mianowicie rywalizacja o różne zasoby, tak i w naszym mieście konkurowano.

Dziesiątego kwietnia bieżącego roku w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Krzyżu Wielkopolskim odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski im. Andrzeja Sulimy – Suryna, w którym wzięło udział dwanaścioro uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu. Pośród nich można wyróżnić gimnazjalistów: Weronikę Michałek 3c (MGOK), Martynę Łopińską 3a, Julitę Węskę 2b, Wanessę Pełechacz 3a, Jagienkę Paluszkiewicz 3a, Martynę Janczyszyn 2c oraz naszego rodzynka - Jana Bogdziewicza 3a; szkołę reprezentowały również licealistki: Weronika Bałamut 1LO (MGOK), Paulina Przyłucka, Julia Koczerba 3 LO (MGOK) Agata Twarowska oraz Julia Małecka. Poza uczniami naszej miejscowej szkoły w konkursie wzięli udział przedstawiciele placówek z Trzcianki, Połajewa oraz z Lubasza.

Konkurs obejmował trzy kategorie wiekowe: szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne. Każdy z uczestników zobowiązany był do recytacji dwóch utworów lirycznych – jednego autorstwa Andrzeja Sulimy – Suryna, drugim mógł być dowolny wiersz współczesnego polskiego poety. Między prezentacjami uczestników czytane były ciekawostki i informacje o życiu patrona konkursu.

Recytatorzy z naszej szkoły zaprezentowali wysoki poziom, co  zostało docenione przez Komisję.            

 W kategorii gimnazjów nagrody zdobyli: 

 Jan Bogdziewicz – I miejsce          

Martyna Łopińska – III miejsce                                                                                                        

Wanessa Pełechacz – wyróżnienie                                                                

Julita Węska - wyróżnienie                                                              

W kategorii liceów:  

Weronika Bałamut – laureatka

Julia Koczerba – wyróżnienie

Wręczenie nagród wszystkim laureatom nastąpi podczas uroczystego koncertu, który odbędzie się 05 maja 2018 roku o godzinie 17.00, w 20-tą rocznicę śmierci Andrzeja Sulimy -Suryna w krzyskim MGOK-u. Już dziś serdecznie zapraszamy!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Ignasiak 3 A , 

Ewa Kowa

l