Licealiści i gimnazjaliści na warsztatach artystycznych dla recytatorów

W dniu 20. marca br. o godzinie 10:00 odbyło się spotkanie z instruktorem teatralnym, recytatorem - Włodzimierzem Ignasińskim. W spotkaniu wzięli udział gimnazjaliści i licealiści ZSO w Krzyżu Wlkp. oraz uczniowie szkół podstawowych w Krzyżu i Drawskim Młynie. Warsztaty zorganizowano w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury naszego miasta. Były one kierowane do osób, które chciałyby wiązać swoją przyszłość z teatrem lub recytacją, ale również do tych, którzy nie odkryli jeszcze swojego talentu na scenie.

Około godziny 10:00 przeszliśmy zwartą grupą, na czele z panią polonistką na miejsce spotkania. Zasiedliśmy na widowni, a pan Włodzimierz rozpoczął zajęcia. Przez następne dwie godziny mieliśmy okazję "oswoić się" ze sceną, poćwiczyć wymowę oraz poznać różne interpretacje wierszy, m.in. "Zbereźnicy ze Zbaraża" Stanisława Barańczaka. Pan Włodzimierz zachęcał również do "eksperymentowania" z poezją. Jak na doskonałego recytatora przystało, stworzył on tajemniczy nastrój, który zmieniał się w zależności od sytuacji i omawianego zagadnienia. 

Podsumowując, warsztaty teatralne z pewnością zainspirowały każdego uczestnika do zmierzenia się z poezją. Zachęciły nas przede wszystkim do wystąpień publicznych, które mogą wywoływać u nas stres i panikę. Uświadomiły nam, jak piękny może być język polski i jak ważną rolę pełni w życiu każdego z nas.                                                                                                                                                   

                                                                           Joanna Ignasiak oraz Martyna Łopińska, klasa 3A