„Laboratorium w plenerze”- warsztaty przyrodnicze

Już po raz trzeci odbyły się warsztaty przyrodnicze dla uczniów klas drugich, którzy pokonywali  trasę Jezioro Królewskie - Żabia Polana. Uczniowie rozwiązywali zadania i wykonywali badania przygotowane przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych : Bożenę Tchórzko, Ewę Graś, Katarzynę Brzezińską, Agnieszkę Nawojczyk.

Uczniowie pracowali na czterech stanowiskach: „Badanie wody w Jeziorze Królewskim „ Środowisko geograficzne”, „ Poznajemy polskie drzewa”, „Badanie i obserwacja ruchu”.

Na Żabiej Polanie odbyły się zabawy integracyjne i konkurs łamigłówek biologicznych, chemicznych, geograficznych i fizycznych .

Konkurs piosenki - najlepiej zaśpiewana piosenka „Stokrotka”- wygrała grupa chłopców przy silnym wspomaganiu pana Komary, a konkurs budowli ekologicznej grupa dziewcząt. Każda z grup jako nagrodę otrzymała „tytkę owocowych cuksów”.

Na zakończenie warsztatów grupa chętnych uczniów zatańczyła taniec ”Czekolada”.

Podsumowanie warsztatów przyrodniczych odbędzie się na początku września.

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych