Zoo w naszej szkole

W minioną środę gościliśmy w naszej szkole Remigiusza Kozińskiego, kierownika Działu Edukacji i Promocji w Ogrodzie Zoologicznym w Poznaniu.

   Nasz gość przeprowadził cztery prelekcje dla dzieci i młodzieży naszej szkoły. Młodsze dzieci dowiedziały się na zajęciach, jakie zwierzęta żyją w poznańskim zoo, z jakich zakątków świata pochodzą i jakie są ich niezwykłe umiejętności. Miały również okazję przez chwile wziąć w ręce ogromny ząb słonia oraz jajo emu. Była to dla nich niesamowita atrakcja.

  Młodzież natomiast poruszyła z pracownikiem poznańskiego zoo poważniejsze tematy: rozmawiali o roli ogrodu zoologicznego, o problemie nielegalnego transportu tygrysów, które trafiły do Ogrodu Zoologicznego  w Poznaniu.  Spotkanie było bardzo interesujące i mamy nadzieję na kolejne wizyty pracowników zoo w naszej szkole!