Jesienne biegi przełajowe

20 września 2019 r (piątek) na terenie boiska sportowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących odbyły się jesienne biegi przełajowe. W dniu pierwszych tegorocznych biegów pogoda dopisała i miało to odbicie w naprawdę wysokiej frekwencji uczestników. Organizatorami imprezy byli nauczyciele wychowania fizycznego, którzy nie zapomnieli także o uczniach chodzących do szkoły w Kuźnicy Żelichowskiej. Oni także wzięli udział w jesiennych biegach. Łącznie w zawodach wystartowało 568 uczniów.

Uczestnicy imprezy startowali w 8 kategoriach z podziałem na dziewczęta i chłopców. Dystans z jakim się zmierzyli, to odpowiednio do grupy wiekowej 300, 600 i 1000 metrów. Najlepsi sportowcy będą reprezentować nasza szkołę w  Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Wśród biegających uczniów nie zabrakło także nauczycieli. Pani Dyrektor Renata Dahmani dwukrotnie biegła z najmłodszymi w naszej szkole, czyli klasą pierwszą, natomiast pan Tomasz Molenda pokonał dystans 1000 m wraz z chłopcami z klasy 7. Była radość, śmiech i dobra zabawa oraz to, co w sporcie jest najistotniejsze - zdrowa rywalizacja