XVIII Konkurs Biologiczno - Chemiczny z elementami ekologii

W piątek 24 maja 2019 roku, w Liceum Ogólnokształcącym w Czarnkowie odbył się konkurs, w którym zmagali się najlepsi chemicy i biolodzy z gimnazjów oraz szkół podstawowych z powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego.

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu biologii, chemii oraz ekologii. W tym roku szkolnym w konkursie uczestniczyło 45 uczniów z 11 szkół. Krzyskie gimnazjum reprezentowała Karolina Michalak - uczennica klasy 3a. Karolina uzyskała najwyższy wynik w konkursie i zajęła I miejsce. Uczniowie Gimnazjum w Krzyżu Wlkp. po raz ósmy uczestniczyli w konkursie. Na podkreślenie zasługuje fakt, że już siedmiokrotnie nasi uczniowie zdobywali w nim I miejsce, a raz II miejsce. Po raz ostatni gimnazjaliści uczestniczyli w tych zmaganiach i tym goręcej gratulujemy zwyciężczyni.

nauczyciel chemii - Bożena Tchórzko