„Laboratorium w plenerze”

|

Już po raz drugi odbyły się warsztaty przyrodnicze dla uczniów klas drugich, którzy pokonywali  trasę Jezioro Królewskie- Żabia Polana. Uczniowie rozwiązywali zadania i wykonywali badania przygotowane przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i techniki: Violetę Kubiś, Bożenę Tchórzko, Ewę Graś, Katarzynę Brzezińską, Agnieszkę Nawojczyk.

Uczniowie pracowali na pięciu stanowiskach: „Opakowania i segregacja - sprawdź swoją wiedzę”, „Woda w Jeziorze Królewskim „ Środowisko geograficzne”, „  Poznajemy polskie drzewa”, „Badanie i obserwacja ruchu”.

Na Żabiej Polanie odbyły się zabawy integracyjne i konkurs łamigłówek biologicznych, chemicznych, geograficznych i fizycznych. Konkurs piosenki - najlepiej zaśpiewana piosenka „Stokrotka”- wygrała klasa 2b. Na zakończenie warsztatów grupa chętnych uczniów zatańczyła taniec ”Czekolada”. Podsumowanie warsztatów przyrodniczych odbędzie się na początku września.

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych