XII Powiatowy Konkurs Historyczny w Wieleniu

|

16 czerwca 2016 r. w Zespole Szkół w Wieleniu odbył się  XII Powiatowy Konkurs Historyczny - Historia Powszechna XVI - XVII wiek.  Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów z klas III i jedna uczennica z klasy II.

Po napisaniu testu składającego się z 10 pytań do części ustnej zakwalifikowało się 4 uczniów naszego gimnazjum. Tutaj można było popisać się wiedzą historyczną wybierając zadania o różnym stopniu trudności: za 1, 2 lub 3 punkty.

Zwycięzcą konkursu został Mateusz Zawileński, który  pokonał już wszystkich w części testowej zdobywając 33 punkty na 35 możliwych.

II miejsce zajęła Aleksandra Maria Oto z klasy II, V miejsce zajęła Michalina Mileszko z klasy III. W konkursie uczestniczyły także: Alicja Dymek i Katarzyna Paluszkiewicz. Młodziez do konkursu przygotowywał nauczyciel historii p. Jarosław Komara. Gratulujemy!