Wycieczka klasowa do Poznania

|

W środę 08.06.2016 roku klasa 3d z wychowawczynią panią Jolantą Jaworską i panią Ewą Kowal udała się na wycieczkę do Poznania, do kina na film „X-Men”. Spotkaliśmy się o godzinie 7.30 na dworcu kolejowym, po sprawdzeniu obecności wsiedliśmy do pociągu.

W drodze do Poznania, pani prosiła nas żebyśmy oglądając film zwrócili uwagę na sceny, ujęcia, efekty specjalne i inne ważne elementy, które będą nam potrzebne do napisania recenzji.

Gdy dotarliśmy do kina i weszliśmy na salę, z niecierpliwością czekaliśmy aż rozpocznie się seans. Pokazuje on historię x-menów, którzy muszą ocalić świat przed jednym z najniebezpieczniejszych i najpotężniejszych złoczyńców- Apocalypse. Film porusza wątek Apokalipsy, tak często obecny w różnych tekstach kultury. Wszyscy wyszli z Sali zachwyceni i zadowoleni, wrażenie na widzach wywołały efekty specjalne oraz wspaniała fabuła.

Wracając z kina obejrzeliśmy pomnik upamiętniający Powstanie Wielkopolskie. Pomnik Powstańców Wielkopolskich ozdobiony jest płaskorzeźbami przypominającymi historię Najdłuższej Wojny Nowoczesnej Europy: na froncie orzeł, a po bokach strajk dzieci wrzesińskich, wóz Drzymały, postać Marcina Kasprzaka wśród robotników i śmierć pierwszego powstańca Franciszka Ratajczaka. Obok obelisku stoi rzeźba przedstawiająca dwóch powstańców – oficera z szablą i szeregowca strzelca z karabinem. Przypomnieliśmy sobie lekcję historii, na której mówiliśmy o tych wydarzeniach. Droga powrotna minęła nam szybko i wesoło, bardzo dobrze będziemy wspominać tę wycieczkę.

Agata Graś klasa 3d