Licealiści znają swoją „Małą Ojczyznę” – sukces w Konkursie Wiedzy o Powiecie Czarnkowsko – Trzcianeckim

|

Już po raz drugi, drużyna reprezentująca Liceum Ogólnokształcące, brała udział w Konkursie Wiedzy o Powiecie Czarnkowsko – Trzcianeckim organizowanym pod Patronatem Starosty Czarnkowsko Trzcianeckiego przez Liceum Ogólnokształcące w Trzciance.

2 czerwca drużyna w składzie: Lucyna Drzewiecka, Klaudia Jaworska i Marcel Feszczyn z klasy II LO stoczyła pasjonującą rywalizację o zwycięstwo. Musieli wykazać się między innymi: znajomością historii, geografii, przyrody naszego powiatu, wiedzieć co „piszczy” w kulturze nie tylko powiatowej ale też w gminach wchodzących w skład powiatu, rozpoznawać zdjęcia przedstawicieli władz powiatu i gmin. W sumie było aż 9 kategorii pytań. Źródłem wiedzy, zgodnie z regulaminem konkursu, były informacje zawarte na oficjalnych stronach internetowych powiatu, gmin wraz z linkami i Facebooku (przygotowania do konkursu odbywały się pod czujnym okiem pani Barbary Brzozowskiej – nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie)

Po przeszło półtoragodzinnej ‘walce” i pasjonującej dogrywce z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych z Czarnkowa nasza drużyna zajęła III miejsce.

Gratulujemy!!!                                                                                                         B.B.