„Laboratorium w plenerze.”

|

Dnia 19 czerwca klasy drugie uczestniczyły w warsztatach przyrodniczych odbywających się na trasie Jezioro Królewskie - Żabia Polana.

Na czterech stanowiskach rozwiązywali zadania i wykonywali badania z chemii, geografii, biologii, i fizyki przygotowane przez nauczycieli przedmiotów przyrodniczych: Bożenę Tchórzko, Ewę Graś, Katarzynę Brzezińską, Agnieszkę Nawojczyk.

Uczniowie sumiennie pracowali w grupach, wykonując zadania zawarte w kartach pracy. Na Żabiej Polanie odbyły się konkursy przyrodnicze, zabawy integracyjne i quiz wiedzy przyrodniczej połączony z konkurencją sportową.

 

Konkurs piosenki „Gdzie strumyk płynie z wolna” wygrała grupa nauczycieli. Po stworzeniu obrazów przedstawiających modele: cząsteczki wody, niezapominajki, magnesu i kierunków geograficznych uczniowie odpowiadali na trzy szybkie pytania.

Międzyklasowy konkurs przeciągania liny dostarczył dużo emocji uczestnikom i kibicom. W konkursie sportowym zwyciężyła klasa 2b.

Poprawne odpowiedzi i zwycięstwo w konkursach były nagradzane.

Nagrody sponsorowała pani Katarzyna Kałużna, prowadząca sklepik w naszej szkole.

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych