„Team Grasiów” zdobywcą Pucharu Proboszcza

|

W upalną niedzielę, 8 czerwca, na „Orliku” przy krzyskim Gimnazjum odbył się I Turniej Rodzinny „Orlik” o  Puchar Proboszcza.

Do rozgrywek zgłosiło się aż 10 drużyn.Zwycięzcą okazał się „Team Grasiowie”, następny był „Team  Lalowie”, a kolejny„Team Komarniccy”.

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krzyżu Wlkp., Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wlkp. oraz Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wlkp.

 

Turniej rozpoczął się od oficjalnego otwarcia, którego wspólnie dokonali ksiądz Janusz Cwynar, burmistrz Krzyża Wlkp. Zygmunt Jasiewicz oraz dyrektor gimnazjum Renata Dahmani.

8 czerwca to dzień, w którym obchodzony jest Dzień Przyjaciół Piłki Nożnej połączony z akcją społeczną "Razem wygrywamy z rakiem piersi!". Tego dnia na orlikach w całej Polsce rozgrywają się mecze piłkarskie, a jednocześnie realizowane są ważne cele społeczne związane z kulturą fizyczną, zdrowiem, edukacją i bezpieczeństwem.

Krzyskie Amazonki również włączyły się w tę akcję. Szefowa krzyskich amazonek, Krystyna Kulska zainaugurowała turniej chłopców, oddając pierwszy strzał na bosku. Później, członkinie stowarzyszenia przez cały czas trwania imprezy, prowadziły kampanię informacyjną dotyczącą profilaktyki raka piersi.

Turniej chłopców to mecz pomiędzy reprezentacją chłopców ze szkoły podstawowej z Krzyża Wielkopolskiego (klasy V i VI) a reprezentacją chłopców (z klasy I) z Gimnazjum w Krzyżu. W tej rozgrywce wygrała reprezentacją Gimnazjum. Zawodnicy otrzymali puchary oraz gadżety reklamowe z logo turnieju.

Do turnieju o Puchar Proboszcz zgłosiło się aż 10 drużyn. Warunkiem udziału było zgłoszenie drużyny, w której będzie co najmniej 1 kobieta.

Mimo ogromnego upału, zawodnicy grali do końca z ogromnym zaangażowaniem. Po zaciętej walce, zwycięzcą okazał się „Team Grasiowie”, następny był „Team Lalowie”, a brąz zajął „Team Komarniccy”.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji, turniejowi towarzyszyło wiele atrakcji, w których każdy mógł coś dla siebie znaleźć. Dzieci z wieku przedszkolnym oraz z klas zerowych i I-III zapraszane były do hali sportowej w budynku gimnazjum. Tam przez cały dzień, panie nauczycielki z gimnazjum (Anna Tejchman, Aleksandra Helak, Agnieszka Nagórska, Dorota Bołądź) organizowały zajęcia ruchowe, dla wszystkich dzieci przewidziane były upominki. Również dla dzieci zorganizowano darmowe zabawy w powietrznym, dmuchanym zamku. Na boisku bocznym – małym orliku – przewidziane były mecze w dwa ognie dla dzieci od IV klasy szkoły podstawowej wzwyż. Rozgrywki prowadził pan Adam Ignasiak. Dla najmłodszych i tych trochę starszych zorganizowano stoisko do malowania twarzy. W pracowni Origami, usytuowanej w holu gimnazjum, pod kierunkiem pani Anety Wiśniewskiej odbywały się zajęcia origami. Nie tylko miłośników psów labradorów, zapraszano do stoiska Fundacji PRIMA, która pomaga tym pięknym psom.Tam też można było wziąć udział w zajęciach plastycznych.

W patio przy gimnazjum można było zakupić smaczną grochówkę, kawę oraz pyszne domowe ciasto, upieczone przez panie z Caritas i grup modlitewnych. Przy zakupie otrzymywano kupon, który po wypełnieniu, wziął udział w losowaniu nagród, z których najcenniejsza to bagażnik rowerowy firmy Thule. Losowanie odbyło się się przed meczem finałowym.

Nie zabrakło również występów artystycznych. W hali sportowej odbył się pokaz tańca towarzyskiego w wykonaniu grupy ze szkoły tańca Astra Luna, pod kierunkiem p. Danuty Antosz. O godz. 16.00 , prowadząca konferansjerkę Katarzyna Waśko zaprosiła na występ dzieci z Przedszkola im. Marii Konopnickiej w Krzyżu Wlkp. W tej części wystąpiły: grupa „Stokrotki” pod kierunkiem Marty Sekuterskiej-Lamchy, grupa „Muchomorki” pod kierunkiem pani Marty Pietrzyńskiej oraz grupa „Leśne Ludki” pod kierunkiem pani Moniki Poznaniak

Szczególne podziękowania należą się sponsorom Turnieju. Wśród darczyńców znaleźli się: Urząd Miejski w Krzyżu Wlkp., Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, Nadleśnictwo Krzyż, firma Thule, Bank Spółdzielczy w Drezdenku, Motokar, Stanisława Matkowska, Handel i usługi Transportowe J. Stańczewski, Standrtew S.A., zakład „Ilpol”, Zakład stolarski „Petra”, Księgarnia „Kleks”, Robert Boch, Restaauracja „U Klemensa”, PPHU Almar, Zakład „Kom Trans”, Kost-Pol s.c., Mariusz Brygier, SKR Huta Szklana, Firma „Marko”, Sklep p. Kałużnej, Mirbol s.c, PHU „Armor”, P.H. „Ela – państwo Bińkowscy, Firma Szlen-bud, modlitewne grupy parafialne i Caritas (ciasta).

M-GOK Krzyż Wlkp.