Niespodziewany patrol żołnierski w gimnazjum

|

Dnia 12 czerwca 2014 roku dzięki uprzejmości Dowództwa 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza uczniowie naszego gimnazjum spotkali się z plutonem chorążego Mariusza Bućkowskiego. Wielkie zainteresowanie uczniów, nie tylko z naszej szkoły, a także mieszkańców naszego miasta, wzbudziło wyposażenie i uzbrojenie, które zaprezentowali nasi goście w mundurach.

 

Prawdziwą sensacją było spotkanie „oko w oko” z kołowym transporterem opancerzonym „Rosomak”, który wspiera naszych żołnierzy również poza granicami kraju. Nie opadły jeszcze emocje po czwartkowym spotkaniu z 17WBZ, a już nasi uczniowie oczekują na kolejne. Być może odbędzie się ono w maju przyszłego roku w Międzyrzeczu. To atrakcja zarówno dla chłopców, jak i dla dziewcząt. Więc czekamy z niecierpliwością i pozdrawiamy żołnierzy 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej  z Międzyrzecza!

Mile zaskoczeni uczniowie!