X Powiatowy Konkurs Historyczny w Rosku

|

9 maja 2014 roku odbył się X Powiatowy Konkurs Historyczny w Rosku. Materiał konkursowy obejmował wiadomości dotyczące dziejów Polski w epoce średniowiecza.

W konkursie wzięły udział reprezentacje z siedmiu gimnazjów z powiatu czarnkowsko - trzcianeckiego. Nasze gimnazjum reprezentowały uczennice z klas trzecich w składzie: Dominika Sajczyk, Natalia Kujawa, Agnieszka Paluszkiewicz, Adriana Bak oraz Martyna Gapska.

 

I miejsce(trzeci raz z rzędu )zajęła Natalia Kujawa, II miejsce Dominika Sajczyk, a V Agnieszka Paluszkiewicz. Konkurs składał się z części pisemnej i ustnej, do której przeszło siedmioro uczniów w tym trzy uczennice z naszej szkoły. Pytania w finale czasami zaskakiwały, ale nie nas, gdyż z wiedzy historycznej przygotowywał nas p. Jarosław Komara - nauczyciel historii.

Po ogłoszeniu wyników i odebraniu nagród, zadowolone z uśmiechem na twarzy wróciłyśmy z udanego konkursu.

Dominika Sajczyk klasa 3b