„Szlakiem Lubuskich Jezior i Przyrody oraz Kultury Łemkowskiej”

|

W dniach 17 - 20 czerwca 2013 r. odbyły się zajęcia rekreacyjno-turystyczne „Zielona Szkoła” w miejscowości Długie w „Ośrodku Brata Krystyna”. Opiekunami wycieczki byli: p. K. Trojanowski - kierownik, p. V. Vashchuk i p. J. Kapuścińska Pobyt obfitował w wiele atrakcji, w tym wycieczki rowerowe do Dobiegniewa, gdzie młodzież miała okazję zobaczyć kompleks sportowo-wypoczynkowy, na którym odbywa się co roku największy młodzieżowy turniej piłki nożnej w Polsce „Zina Dobiegniew Cup”. Młodzież miała także okazję zwiedzić muzeum Woldenberczyków byłego Obozu Jenieckiego Oflag II C Woldenberg, gdzie podczas II wojny światowej byli więzieni polscy oficerowie.

Podczas pobytu uczniowie korzystali z uroków jeziora Lipie, pięknej plaży i kąpieli pod okiem ratownika wodnego, gdyż podczas pobytu panowały temperatury powyżej 30 stopni. Młodzież miała okazję spotkać się z naszym absolwentem Bartłomiejem Bołądziem, który jako uczeń gimnazjum bywał na Zielonej Szkole, a teraz prowadził zajęcia z plażowej piłki siatkowej. Podczas trwania Zielonej Szkoły dziewczęta miały okazję uczestniczyć w zajęciach z aerobiku, które odbywały się w urokliwym miejscu obfitującym w zieleń. Uczennice nauczyły się ćwiczyć na stepach i jednocześnie poznały podstawowe kroki w aerobiku. Męska część wycieczki miała zajęcia z piłki nożnej, które prowadził były zawodnik ekstraklasy i pierwszej ligi piłki nożnej Franciszek Filas. Nie brakowało też spotkań wspólnych, gdzie młodzież miała okazję poznać ciekawą kulturę i tradycję Łemków. Uczestnicy doskonale bawili się na wycieczce, gdyż nie brakowało na niej atrakcji, takich jak piłka nożna plażowa, siatkówka, wyjazd na basen do Gorzowa Wielkopolskiego, wycieczki piesze i wiele innych, na które już teraz zapraszam w przyszły roku szkolnym.

 

Kierownik wycieczki: Krzysztof Trojanowski