Gimnazjalia 2013

|

14 czerwca odbyły się w naszym gimnazjum nieco spóźnione Gimnazjalia - “ tradycyjne, coroczne zawody dla pierwszoklasistów. Tym razem do walki stanęły cztery klasy. Organizację turnieju powierzono klasie 2 B i jej wychowawcy, pani Violecie Kubiś, zeszłorocznym zwycięzcom. Zawody trwały dwie godziny lekcyjne, a rozpoczęły się od ciepłego powitania zawodników z klas pierwszych i  ich wychowawców. Każda z klas miała za zadanie ubrać się tego dnia na określony kolor, przygotować plakaty o ekologii i segregowaniu śmieci, zorganizować zbiórkę puszek, baterii i nakrętek, a także ułożyć piosenkę o ochronie przyrody.

Ocenianiem prac i wyłonieniem zwycięzcy każdej konkurencji zajęło się Jury, w składzie: p. M. Borucka - Andrzejewska, p. A. Lachman, p. A. Nagórska i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Paulina Kubiś. Oprócz wcześniej zapowiedzianych zadań na pierwszaków czekało również kilka niespodzianek, np. układanie krzyżówek (po dwie lub trzy osoby z każdej klasy), rozwiązywanie quizu ekologicznego (po trzy osoby z klasy) i segregacja śmieci na czas. Na koniec nadszedł czas na rozstrzygające zawody sportowe, pięć torów przeszkód, zwanych też po prostu „wyścigami rzędów”, w których zmierzyły się ze sobą dziesięcioosobowe reprezentacje każdej klasy. Ostatecznie zwycięzcą turnieju została 1C z wynikiem 96 punktów, drugie miejsce zdobyły 1 B i 1 D - obydwie po 80 punktów, a trzecie miejsce przypadło 1 A , 63 punkty. Gospodarze Gimnazjaliów, uczniowie klasy 2 B, zaprosili kolegów z 1 C i uroczyście przekazali im drewniany klucz, symbol zwycięzców. Bardzo nas cieszy, że wszyscy zawodnicy stosowali się do zasad zabawy fair play. Mamy nadzieję (choć bez kilku wesołych wpadek się nie obyło), iż wszystkie pierwszaki spędziły czas w miłej i sympatycznej atmosferze. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, bez względu na wyniki, a klasie 1 C i jej wychowawcy, p. Magdalenie Niedźwieckiej życzymy dobrej zabawy i radości w przygotowywaniu następnych Gimnazjaliów.

Agnieszka Paluszkiewicz klasa II b