„Szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko”

|

10 czerwca 2013 r. grupa 33 uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w wycieczce do Wielkopolskiego Parku Narodowego w ramach II edycji wycieczek „Szlakiem Programu Infrastruktura i Środowisko” organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego.

 

 

Celem wyjazdu było zwiedzanie  Wielkopolskiego Parku Narodowego w Jeziorach. Rozpoczęliśmy od oglądania muzeum przyrodniczego, wypełniając ćwiczenia w przewodniku dotyczącym ekspozycji i materiałów znajdujących się w czterech salach. Młodzież chętnie rozwiązywała zadania (aż 22 ! ) dotyczące informacji o Wielkopolskim Parku Narodowym, pomnikach przyrody, ekosystemach, zbiorowiskach leśnych, gatunkach ryb, ptaków i owadów. W celu lepszego poznania walorów przyrodniczych i kulturowych WPN utworzono kilka tras wycieczkowych. Jedną z nich pokonaliśmy w błocie, zatrzymując się i podziwiając osobliwości Wielkopolskiego Parku Narodowego. Aby uzupełnić zgubione kalorie udaliśmy się na obiad do restauracji LOKOMOTYWA mieszczącej się w budynku dawnego, zabytkowego XIX-wiecznego dworca kolejowego w Puszczykowie. Zmęczeni, ale z pełnymi brzuchami i uśmiechem, wróciliśmy do domu. Wyjazd był nagrodą dla uczniów za osiągnięcia w roku szkolnym 2012/13.

M. B –A.