Z biologią, chemią i ekologią za pan brat

|

Dnia 20 maja 2013 r. odbył się XII regionalny Konkurs Biologiczno-Chemiczny z elementami Ekologii, organizowany przez nauczycielki LO w Czarnkowie: panią Teresę Szwedek i panią Agnieszkę Adamczyk. Wzięli w nim udział uczniowie z 7 gimnazjów z naszego powiatu. Konkurs według opinii uczniów i nauczycieli jest trudnym wyzwaniem, ponieważ sprawdza wiedzę i umiejętności z trzech dyscyplin znacznie wykraczającą poza program nauczania.

Z naszego gimnazjum w konkursie uczestniczyli uczniowie klas trzecich: Bartosz Graś, Adam Matkowski i Natalia Różańska. Zwycięzcą XII edycji konkursu został Bartosz Graś. Uczniów do konkursu przygotowywali nauczyciele: z chemii- p. Bożena Tchórzko, z biologii i ekologii - p. Katarzyna Brzezińska. Bartosz Graś oraz Natalia Różańska są finalistami tegorocznego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.