Potrójny sukces w Rosku

|

W IX Powiatowym Konkursie Historycznym w Rosku nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie: Natalia Różańska, Natalia Kujawa, Dominika Sajczyk, Agnieszka Paluszkiewicz i Adam Matkowski. Tematem tegorocznej edycji konkursu była historia powszechna średniowiecza. Uczniowie musieli wykazać się znajomością dat, pojęć, postaci oraz umiejętnością czytania mapy i rozpoznawania stylów architektonicznych. Do finałowej siódemki dotarło ośmioro uczniów, wśród których było trzech naszych reprezentantów: Adam oraz obie Natalie. Konkurs zakończył się zwycięstwem naszych uczniów, którzy zajęli następujące miejsca: I miejsce - Natalia Kujawa (to jej drugie zwycięstwo w tym konkursie), II miejsce Natalia Różańska (to jej drugi sukces w tym konkursie), III miejsce Adam Matkowski - stoczył zacięty pojedynek z kolegą z Lubasza. Całą ekipę przygotował nauczyciel historii p. Jarosław Komara. Zwycięzcy konkursu otrzymali cenne nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy!