JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazju/domains/zsokrzyz.pl/public_html/images/holandia
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/holandia

Apeldoorn z wizytą w Krzyżu

|

Tydzień po naszej wycieczce w Holandii nastąpiła rewizyta znajomych z Apeldoorn. Goście przyjechali w niedzielę wieczorem. Powitanie było niezwykle ciepłe ( bardzo się za sobą stęskniliśmy!).

 

W poniedziałek spotkaliśmy się w naszym gimnazjum w sali nr 7 na oficjalnym powitaniu w szkole. Potem wyruszyliśmy na wycieczkę krajoznawczą po Krzyżu, rozwiązując zadania.
Po południu odbyły się zajęcia z panią Anetą Wiśniewską – uczyliśmy się robić tulipany z papieru (origami) , a wieczorem była lekcja liczenia i właściwego spalania kalorii oraz wf na hali sportowej.
We wtorek nasi goście z Holandii udali się na spływ kajakowy po jeziorze Białe. My niestety nie mogliśmy im towarzyszyć i musieliśmy pójść na lekcje. Na szczęście już po południu wszyscy pojechaliśmy do Lubcza Małego na pierogi, a zaraz po tym nad jezioro.
W środę zebraliśmy się w szkole aby zaczekać na autobus, który miał nas zabrać do Drawieńskiego Parku Narodowego. Kiedy tam dojechaliśmy, obserwowaliśmy specyfikę terenu - koryto rzeki Drawy. Przechadzaliśmy się również wokół jeziora. Zwiedziliśmy też jedną ze starszych w Europie elektrownię wodną. Wieczorem odbyło się pożegnalne ognisko, na którym wraz z rodzicami śpiewaliśmy piosenki, graliśmy w piłkę nożną. Wspaniale spędzaliśmy czas wspólnie z naszymi kolegami i koleżankami z Holandii.
W czwartek wraz z innymi uczniami tylko chwilowo uczestniczącymi w wymianie wybraliśmy się do Poznania. Po drodze zwiedziliśmy holenderski kościół w Nowych Dworach i rezerwat wilków w Stobnie. W Poznaniu zwiedzaliśmy Stare Miasto, a potem wybraliśmy się do Starego Browaru na zakupy.
W piątek rano dokonaliśmy ewaluacji wymiany, a około godziny 12.00 nasi goście wyjechali z powrotem do Holandii. Nie obyło się bez łez i uścisków. Teraz pozostały nam jedynie wspomnienia  wspaniale spędzonych chwil z naszymi przyjaciółmi i nadzieja na to, że się jeszcze spotkamy.

Agata Gapska klasa III a


Album 20 maja

Album 21 maja

Album 22 maja

Album 23 maja

Album 24 maja

Album 25 maja

{gallery}holandia{/gallery}