JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazju/domains/zsokrzyz.pl/public_html/images/VIII
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/VIII

Pierwsze trzy miejsca dla gimnazjalistów z Krzyża Wlkp. w Powiatowym Konkursie Historycznym w Rosku.

|

28 maja 2012 r. odbył się VIII Powiatowy Konkurs Historyczny organizowany przez Gimnazjum im. prof. Bronisława Geremka w Rosku.

W konkursie brało udział 31. uczniów reprezentujących 7 gimnazjów z terenu naszego powiatu. Konkurs składał się tradycyjnie z dwóch części: pisemnej – testu dla wszystkich uczestników oraz ustnej, w której wzięło udział siedmioro najlepszych po I etapie. Gimnazjum im. Polskich Noblistów reprezentowało pięcioro uczniów: I. Bitans, N. Różańska, N. Kujawa, D. Matuszak, J. Dolny. Troje z nich zakwalifikowało się do II etapu konkursu. Po serii szczegółowych pytań dotyczących starożytności I, II i III miejsce zajęli nasi uczniowie, podopieczni pana Jarosława Komary. Organizatorzy zadbali o wspaniałe nagrody, wśród których laureaci konkursu przywieźli dla swoich klas zaproszenia na bezpłatną lekcję historii „Mózg przez nos - przewodnik egipskiego balsamisty” w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu. Wszyscy uczestnicy konkursu wracali do domu w wyśmienitych nastrojach. Gratulujemy całej „Piątce”.

 

M. B - A.

{gallery}VIII{/gallery}