JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazju/domains/zsokrzyz.pl/public_html/images/pola
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/pola

Pola Nadziei 2012

|

Pola Nadziei to akcja mająca na celu wsparcie finansowe hospicjów i zespołów opieki paliatywnej oraz uświadomienie ludziom czym są i jak działają te ośrodki.

Zarówno hospicja stacjonarne jak i domowe sprawują opiekę nad nieuleczalnie chorymi. Personel medyczny i wolontariusze starają się łagodzić objawy związane z chorobą, minimalizować cierpienie fizyczne i psychiczne i zapewnić warunki godnego odejścia z tego świata. Opieką hospicjów objęci są również bliscy pensjonariuszy – ich dzieci, rodzice, współmałżonkowie.

 

Charakterystycznym elementem akcji Pola Nadziei są żonkile. Symbolizują one nadzieję, zwycięstwo poświecenia i miłości nad egoizmem i śmiercią, wzywają do niesienia pomocy i wsparcia chorym, cierpiącym, umierającym.

W Krzyżu Pola Nadziei zakwitają po raz drugi. W październiku 2009 r. młodzież należąca do Szkolnego Koła Caritas zasadziła żonkile na placu przed Urzędem Miasta, a we wrześniu 2010 r. przed naszym Gimnazjum. Dnia 22 kwietnia 2012 r. wolontariusze będą zbierać fundusze na rzecz Hospicjum im. Biskupa Czesława Domina w Darłowie. Każda złotówka jest cennym darem dla tych, którzy cierpią – nie bądźmy obojętni.

Anna Tejchman

{gallery}pola{/gallery}