JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazju/domains/zsokrzyz.pl/public_html/images/warsztaty historyczne
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/warsztaty historyczne

Warsztaty historyczne z militariami w tle

|

„Dzień dziecka”’ był okazją do spotkania krzyskich gimnazjalistów z członkami grypy rekonstrukcyjnej z Wałcza, która na czele z p. Wojciechem Olekiem przeprowadziła dla uczniów gimnazjum „żywą lekcję historii”.

Dwugodzinne zajęcia poświęcone były tematyce militarnej okresu od XV do XVII wieku. Barwne i bardzo ciekawe opowieści o rozwoju oręża polskiego i europejskiego przeplatane były pokazem walk, w których uczestniczyć mogli uczniowie. Uczniowie zaprezentowali się również swoim koleżankom i kolegom w strojach historycznych i ekwipunku militarnym. Prawdziwą sensację wywołał pokaz strzelania z broni palnej (hakownice i samopały), w którym również uczestniczyli gimnazjaliści. Na zakończenie spotkania każdy z uczniów mógł osobiście poznać rozmiary i wagę zaprezentowanej broni siecznej i palnej. W przyszłym roku szkolnym planujemy spotkanie z grupą pana Wojtka - tym razem będą to zagadnienie militarne okresu I wojny światowej.

 

Jarosław Komara

{gallery}warsztaty historyczne{/gallery}