JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazju/domains/zsokrzyz.pl/public_html/images/kp
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kp

V Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości Poetów Ziemi Czarnkowsko - Trzcianeckiej

|

27 maja 2011 roku w sali krzyskiego Miejsko - Gminnego Ośrodku Kultury odbył się V Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości Poetów Ziemi Czarnkowsko – Trzcianeckiej. Organizatorami byli nauczyciele Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wlkp., panie:

Jolanta Jaworska i Małgorzata Borucka – Andrzejewska. Podczas konkursu goszczono mamę krzyskiego poety Andrzeja Sulimy – Suryna, panią Walentynę Suryn. Wśród zaproszonych gości była pani Elżbieta Thomas, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sporu i Spraw Socjalnych, która rozpoczęła konkurs, kierując ciepłe słowa do recytatorów. Skład komisji tworzyli reprezentanci gimnazjów biorących udział w konkursie: Małgorzata Borucka – Andrzejewska (przewodnicząca), Kamila Mumot, Magdalena Janc – Węglewska, Sylwia Sikora, Joanna Magdziarz – Kaczmarek. Uroczystość prowadzili uczniowie klasy III.- Joanna Kowal i Amadeusz Mileszko.

 

Po wysłuchaniu wszystkich recytacji widownia powitała gromkimi brawami Tomka Dolskiego - jeszcze ucznia gimnazjum, a już znanego muzyka, zdobywcę 3 miejsca w popularnym programie „Must Be The Music”. Koncert skrzypcowy składał się z najpopularniejszych utworów granych przez Tomka, wśród których nie zabrakło „Piratów z Karaibów”. Podczas obrad komisji na scenie pojawił się kabaret „Wentyl” (Daniel Matuszak, Karol Kasior, MarciQn Świnoga, Jakub Krasnowski) w skeczach: „Wizyta księdza”, „Drogówka i ksiądz”, „Czy umyć panu szybkę?”.

Oryginalną scenografię zaprojektowała i z uczniami wykonała pani Danuta Szymaś.

Komisja konkursowa V Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Twórców Poezji Ziemi Czarnkowsko - Trzcianeckiej po wysłuchaniu 12 recytacji uczniów z 5 gimnazjów naszego powiatu postanowiła przyznać następujące nagrody:

I miejsce: Justyna Graś Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wlkp.

II miejsce: Agata Szczepańska Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wieleniu

III miejsce: Justyna Urban Gimnazjum im. Ziemi Nadnoteckiej w Drawsku

IV miejsce: Grzegorz Grabczak Gimnazjum im. Ppłk Z. Orłowskiego w Lubaszu

V miejsce: Joanna Dziekan Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wlkp.

Organizatorzy przygotowali dyplomy i nagrody książkowe nie tylko dla zdobywców pierwszych 5 miejsc, ale także dla pozostałych uczestników konkursu. Opiekunowie otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów.

Młodzież dostarczyła wielu wrażeń oraz przeżyć związanych z interpretacją poezji lokalnych poetów. To dzięki takim spotkaniom przypominamy sobie i poznajemy nowe utwory artystów ziemi czarnkowsko - trzcianeckiej.

Małgorzata Borucka-Andrzejewska

{gallery}kp{/gallery}