JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazju/domains/zsokrzyz.pl/public_html/images/ipn
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/ipn

Rocznicowe wykłady pracownika IPN- u

|

W tym roku obchodzimy kolejne rocznice tak ważnych dla wszystkich Polaków wydarzeń: deportacji Polaków z Kresów Wschodnich w głąb ZSRR i zbrodni katyńskiej. Te bolesne i tragiczne wydarzenia krzyskim gimnazjalistom przybliżył w bardzo interesujący sposób pracownik Biura Edukacji Publicznej IPN w Poznaniu pan Marcin Podemski.

Trzecim tematem spotkania z historykiem IPN- u była kwestia „żołnierzy wyklętych”, czyli kontynuatorów Armii Krajowej. Setki Polaków już po zakończeniu II wojny światowej kontynuowały walkę z narzuconym systemem komunistycznym. Na terenie Wielkopolski do największych organizacji konspiracyjnych należała Wielkopolska Samodzielna Grupa Ochotnicza „Warta”. Sześcioosobowa grupa konspiracyjna działała w pobliskim Drawsku. Może zgłosi się do nas ktoś, kto posiada na ten temat jakieś wiadomości? Czekamy na wieści.

Jarosław Komara

{gallery}ipn{/gallery}