JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazju/domains/zsokrzyz.pl/public_html/images/pp
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/pp

Joanna Dziekan po raz drugi laureatką Ogólnopolskiego Konkursu „Poznawaj Polskę”

|

Ogólnopolski konkurs „Poznawaj Polskę” służy propagowaniu idei wykorzystywania Internetu jako środka komunikacji oraz narzędzia do poszukiwania informacji, stąd jego internetowy charakter. Organizowany jest corocznie przez Fundację Wspomagania Wsi i adresowany do uczniów gimnazjów znajdujących się w miejscowościach do 20 tys. mieszkańców.

Na początku roku szkolnego kilkunastoosobowa grupa uczestników pod bacznym okiem nauczyciela historii pana Jarosława Komary przystąpiła do konkursu, który składał się z trzech etapów. W pierwszym i drugim należało odpowiadać na pytania dotyczące ogólnej wiedzy o Polsce z takich dziedzin jak historia, literatura, geografia, przyroda, polityka, życie codzienne, kultura, sport, sławni ludzie, słynne cytaty. Zadaniem finalistów (trzecia runda) było napisanie rozprawki na jeden z 15 zaproponowanych tematów i przesłanie jej w określonym terminie na adres Fundacji.

Z końcem marca w Internecie zostały ogłoszone ostateczne wyniki. Z blisko 600 uczestników wyłoniono 30 laureatów, wśród których, już po raz drugi, zaszczytne 4. miejsce zajęła uczennica Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Krzyżu Wlkp.- Joanna Dziekan. 4 kwietnia 2011 r. laureatka wraz z mamą, panią Dorotą Dziekan, udała się do Warszawy po odbiór nagród i dyplomu, a z tytułu zajęcia miejsca w pierwszej piątce, także nagrody dla szkoły, którą reprezentowała.

Integralną częścią nagrody był tradycyjny trzydniowy pobyt w stolicy, w trakcie którego organizatorzy zapewnili uczestnikom konkursu i opiekunom szereg atrakcji. Wśród tegorocznych znalazły się m. in. zajęcia integracyjne w Pałacu Kultury i Nauki, wycieczka z przewodnikiem „Ścieżki tolerancji” (zwiedzanie meczetu, cerkwi unickiej i synagogi z obszernym komentarzem gospodarzy miejsc), przyjemność obejrzenia doskonałego spektaklu „Nędznicy” w Teatrze Muzycznym „Roma”, zwiedzanie wystaw Muzeum Etnograficznego. Centralnym punktem spotkania było uroczyste wręczenie dyplomów i nagród wszystkim laureatom konkursu, którego dokonano w auli Collegium Civitas w Pałacu Kultury i Nauki.

Różnorodna oferta zajęć i związane z nimi wrażenia spowodowały, że czas upłynął nadspodziewanie szybko. Po oficjalnym pożegnalnym obiedzie uczestnicy zostali przewiezieni na Dworzec Centralny, skąd udali się w drogę powrotną.

Pragnę podziękować panu Jarosławowi Komarze oraz moim rodzicom za cenne wskazówki i wsparcie, którego doświadczałam na każdym etapie konkursu „Poznawaj Polskę”, a wszystkich uczniów zachęcam do wzięcia udziału w jego kolejnych edycjach, gdyż nie tylko wzbogaca wiedzę, ale uczy cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu.

Joanna Dziekan

{gallery}pp{/gallery}