JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazju/domains/zsokrzyz.pl/public_html/images/recytacja
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/recytacja

Sukcesy recytatorek z Gimnazjum im. Polskich Noblistów

|

Pierwszy semestr roku szkolnego 2010/11 obfitował w szkolne konkursy recytatorskie, natomiast w drugiej jego części przyszedł czas na zmagania rejonowe i wojewódzkie.

 

26 lutego 2011roku odbył się w Jastrowiu etap rejonowy IX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Twórczości Adama Mickiewicza i innych Polskich Romantyków. Reprezentująca nasze gimnazjum Justyna Graś z klasy 2e wywalczyła I miejsce w swojej kategorii, co oznaczało kwalifikację do finału.

Finałowe zmagania miały miejsce w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie 19 kwietnia i tutaj także Justyna wypadła wspaniale, zdobywając III miejsce wśród gimnazjalistów z całej Wielkopolski. To najwyższa jak dotąd lokata ucznia z Krzyża Wielkopolskiego w tym prestiżowym konkursie!

24 marca reprezentacja recytatorów w składzie Joanna Dziekan 3e, Daniel Matuszak 2c i Klaudia Przyłucka 2c brała udział w IX Konkursie Recytatorskim Poezji Oflagu IIc Woldenberg w Dobiegniewie. W tamtejszym muzeum uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z czterech sąsiadujących województw tradycyjnie prezentowali wiersze dawnych więźniów tego obozu. Jury wyłoniło trójkę równorzędnych laureatów, wśród których znalazła się Joanna Dziekan, potwierdzając zasłużoną sławę krzyskich recytatorów w tym konkursie.

Już następnego dnia, 25 marca, odbył się XIV Turniej Poezji Mówionej i Śpiewanej „Łagodne Klimaty” w Wieleniu. Po raz pierwszy do udziału zaproszono gimnazjalistów, gdyż wcześniej konkurs skierowany był do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych. W barwach krzyskiego gimnazjum wystąpiły Joanna Dziekan i Justyna Graś, która znów w pięknym stylu pokonała konkurencję i zajęła I miejsce w swojej kategorii.

Kultura słowa mówionego nie jest nauką łatwą, a laury na konkursach rejonowych i wojewódzkich zdobywają najlepsi. Cieszy fakt, że mamy takie osoby w naszej szkole.

Ewa Kowal

{gallery}recytacja{/gallery}