JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/gimnazju/domains/zsokrzyz.pl/public_html/images/stan wojenny
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stan wojenny

Rocznica „stanu wojennego”

|

W ubiegłym roku obchodziliśmy 29. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. To jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski i Polaków ostatnich dekad.

Uczniowie klas trzecich krzyskiego gimnazjum poznali „dzieje” stanu wojennego podczas spotkania z pracownikiem poznańskiego BEP Instytutu Pamięci Narodowej. Pani Marta Szczesiak wygłosiła wykład, a następnie przeprowadziła warsztaty historyczne poświęcone przyczynom i konsekwencjom wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przez władze komunistyczne na czele z gen. Wojciechem Jaruzelskim. Dwugodzinna lekcja historii była bardzo ciekawa, przede wszystkim za sprawą unikatowych zdjęć i dokumentów, które uczniowie mogli obejrzeć, przeczytać, a następnie przeanalizować.

 

{gallery}stan wojenny{/gallery}